Rumeli Üniversitesi'nde katıldığımız etkinliğin haberi ile Dünya Gazetesi'nde yerimizi aldık....

Endüstri 4.0, Dijitalleşme Fırsatlar ve Tehditler

07 Ocak 2020

Yıllık 30 milyar dolar Türkiye’de kalacak


Endüstri 4.0, Dijitalleşme Fırsatlar ve Tehditler konulu panel Teknoloji ve Sanayi İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, İletişim Yazılım Genel Müdürü Selçuk Şen, Türkiye Bilişim Sektörü Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Mustafa Çalış, Rumeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Remzi Durmuş’un katılımı ile Rumeli Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Programın moderatörlüğünü de yapan Rumeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Remzi Durmuş, Endüstri 1.0’dan günümüze çok zaman geçti. İlk basit makinelardan karmaşık akıllı otomasyon sistemlerine geçiş yaptık. Artık bundan sonra akıllı kavramını daha fazla duyacağız. Akıllı evler, akıllı arabalar, akıllı binalar, akıllı şehirler gibi. Mesleklerde buna bağlı olarak değişecektir. Nitekim bu işsizliği tetiklemeyecektir. Sadece meslekler değişecektir. Bu meslekler ise daha çok beyin gücüne dayalı olacaktır.'' dedi.

Dijital dönüşümü anlatan İletişim Yazılım Genel Müdürü Selçuk Şen, ''Dijital Dönüşüm, teknoloji dönüşümü değil iş yapma şeklinin dönüşümüdür ve odağında müşteri vardır. ''Sanayimizin olgunluk seviyesi Endüstri 2.0 ile 3.0 arasında bir yerde. Firmaların %50’sinin önümüzdeki 3-5 yıl içinde ilgili teknolojileri entegre etme stratejileri bulunuyor. Şen, Dijital dönüşüm ile rakiplerimizin önüne geçmek mümkündür'' dedi.

Haberin devamını okumak için aşağıdaki linke tıklayınız...

https://www.dunya.com/ekonomi/yillik-30-milyar-dolar-turkiyede-kalacak-haberi-460063