OSTİM OSB Ankara’da "Akıllı Fabrika Çözümleri" etkinliğimizi gerçekleştirdik.

OSTİM OSB Konferans Salonu / Ankara’da "MES - BPM ile Dijital Dönüşüm ve Akıllı Fabrika Çözümleri" etkinliğimizi gerçekleştirdik.

26 Şubat 2020

Geleceğin üretim anlayışına “Akıllı Fabrika Çözümleri” sunan İletişim Yazılım tarafından düzenlenen, “MES - BPM ile İşletmelerde Dijital Dönüşüm ve Akıllı Fabrika Çözümleri” etkinliği fabrikalarda üretimden sorumlu tüm disiplinleri bir araya getirdi. 26 Şubat Çarşamba günü saat 13:00’te OSTİM OSB Konferans Salonu / Ankara’da ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlik, İletişim Yazılım Satış Pazarlama Direktörü Çağla Karayel’in MES ile Fabrikalarda Dijitalleşme CoralReef isimli sunumu ile başladı. Etkinlik, Çağla Hanım’ın sunumundan sonra ManageMind Ürün Müdürü Buket Geray’ın BPM – Süreç ve Kalite Yönetimi ManageMind sunumu ile devam etti. İletişim Yazılım Genel Müdürü Selçuk Şen ise Savunma Sanayiinde Dijital Dönüşüm isimli sunumunu gerçekleştirdi.

 

Dünyanın önemli ekonomilerine sahip ülkeler tarafından bugün yoğun olarak kullanılan, verimliliği artıran ve esnek üretime olanak sağlayan bilişim teknolojilerinin öneminin her geçen gün arttığına vurgu yapan Selçuk Şen, “Şirketlerin yaşam gücünü ve rekabet kabiliyetini artıran son teknolojilerle donatılmış fabrikalar, rekabette bir adım öne geçmeyi başarırken, verdiği hizmetleri ve varlıklarını da geleceğe taşıyor. Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, big data gibi kavramların ön plana çıktığı günümüzde üretim sahalarının değişimi ve gelişimi de bu noktada önem arz ediyor. Özellikle ülke ekonomimizin dinamosu görevini üstlenen imalat sanayisinin bu sürece hızla adapte olması gerekiyor. Sektörel ve uluslararası rekabette geri kalmak istemeyen firmaların Endüstri 4.0 standartlarına kolayca adapte olmaları için uygun altyapıyı sağlamaları gerekmektedir” dedi.

 

Etkinliğimize ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.