Güçlü adımlarla yola devam!

Sinerji 2018

29 Mart 2017

 

Türkiye’nin her yerine “Akıllı İşletme Çözümleri” ulaştırmak için yola çıkan ve 23 yıllık geçmişinde yüzlerce başarılı projeye imza atan İletişim Yazılım Ailesi, birlikteliğinden aldığı gücü arttırmak için bir araya geldi. Ramada Otel Çekirge’de düzenlenen ve gün boyunca devam eden etkinlikte herkes söz alarak hayata geçirdiği projeler ve kazandığı deneyimler ile ilgili sunum yaptı. İletişim Yazılım ailesi; takım olmanın ve çalışma arkadaşlarının özelliklerini dikkati almanın önemine dikkat çeken “piramit oyunu” ve “kasnak oyunu” ile eğlenirken yapılan çekilişlerle hediyeler de sahiplerini buldu.

 

“ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN ZAMANINDA DOĞRU KARARLAR ALDIĞIMIZI GÖRÜYORUZ”

Uluslararası rekabet ortamında işletmeleri Endüstri 4.0’ın şekillendirdiği geleceğe hazırladıklarını dile getiren İletişim Yazılım Genel Müdürü Tuncer Hatunoğlu; yaptığı açılış konuşmasında Endüstri 4.0 konuşulmaya başlamadan önce gelecek ile ilgili bulundukları öngörü ve yaptıkları fedakârlıkların karşılığını almaya başladıklarına dikkat çekti. Almanya’nın 4 yıl önce açıkladığı Endüstri 4.0 vizyonu ile üretim sahalarındaki ve işletmelerdeki değişimin konuşulmaya başladığını açıklayan Hatunoğlu, “İletişim Yazılım olarak 2007 yılında başladığımız çalışmaların ve aldığımız dönüşüm kararının bugün ne kadar doğru olduğunu görüyoruz” dedi. Hatunoğlu, “Bugün; CoralReef Üretim Yönetim ve Denetim Sistemi ile ManageMind Strateji ve Kalite Yönetim Sistemi ile işletmeleri “Akıllı Fabrika” ve “Akıllı İşletme” ye dönüştürebiliyorsak bu başarı İletişim Yazılım Ailesi’nin birlikteliğinin ortak başarısıdır.” dedi.

 

KALİTE YILI

2016 yılında; Türkiye’nin ilk 500 Bilişim Şirketi listesinde yer aldıklarını, CGI raporuna göre MES (Manufacturing Execution System) konusunda Türkiye’de öncü olduklarını, MES Sistemlerinin standartlarını belirleyen MESA İnternational’in “Solution Provider” ve “Vendor Solution Directory” listelerinde yer almayı başardıklarını ve Yerli Malı Belgesi, Teknolojik Ürün Denetim Belgesi, Sanayi Sicil Belgesi, TSE - Hizmet Yeterlilik Belgesi gibi belgeleri alarak önemli başarılara imza attıklarını belirten İletişim Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Şen; yaptığı sunumda 2017 yılında tamamlamak istedikleri çalışmalar ve İletişim Yazılım’ın hedefleri ile ilgili bilgi verdi. İşletmeleri geleceğe taşıyan çalışmalara imza atarken güncel literatürü takip ettiklerini ve işletmeler için öncü olmayı hedeflediklerini belirten Şen; Akıllı İşletme Çözümleri’nden “ManageMind – Strateji ve Kalite Yönetim Sistemi” ile ISO 9001, ISO 10002, ISO 27001 süreçlerinde büyük yol kat ettiklerini ve denetim sürecinden sonra yılın ikinci çeyreğinde bu belgeleri almayı hedeflediklerine dikkat çekti.

 

DENGELERİ DEĞİŞTİRDİK!

Bilişim sektöründeki erkek egemen algısını yıkmayı başardıklarını ve kadın çalışanlarının başarıları ile gurur duyduklarını dile getiren Şen, “Son yıllarda yaşadığımız büyümeye ve proje sayılarımızdaki artışa paralel olarak çalışan sayımızdaki artışta bu stratejiyi özellikle benimsedik ” diye konuştu. Şen; “Yazılım, Ar-Ge, Proje Yönetimi,  Satış Pazarlama olmak üzere tüm bölümlerimizde kadın çalışanlarımız var. 31 kişilik ailemizde güncel rakamlara baktığımızda 16 kadın çalışanımız ve 15 erkek çalışanımız ile işletmeleri geleceğe taşıyan projelere imza atıyoruz.” dedi. Sunumlar proje yöneticilerinin, yazılım uzmanlarının ve satış pazarlama ekibinin sunumları ile devam ederken yapılan çalışmalardan kazanılan deneyimler paylaşıldı.